Haberleri takip etmekte zorlanıyor musunuz?

Biz size yardımcı olalım! Türkiye’de olan biten tüm önemli gelişmeleri takip edebilmek için bültenlerimize abone olun. 

Türkiye’deki gazeteciler tarafından hazırlanan Turkey Recap, siyasetten dış ilişkilere, ekonomiden günlük yaşama kadar her şeyi özet halde takip etmenize olanak sağlıyor. 

Abonelerimize özel haftalık iki ayrı bülten hazırlıyoruz. Bu bültenlerden biri siyaset ve dış ilişkiler haberlerini diğeri de ekonomi haberlerini içeriyor. 

Üstelik nitelikli ve özgün haberler okumak isteyen okuyucularımız için de özgün haber ve analizleri düzenli olarak yerinden paylaşıyoruz! 


Ücretsiz Abone Olun


"Türkiye'ye dair haftanın öne çıkan gelişmelerini, tarihe not düşülmesi gereken olayları ve medya taraması sonuçlarını edinebildiğim bir kaynak.
– Gürkan Özturan, European Centre for Press & Media Freedom

"Turkey recap Türkçe, iyi bir boşluk dolduruyor. Seçilen konular, konuların işleniş tarzı ve başlıklar oldukça güzel."
– Mutlu Civiroğlu, VOA

"Sadece birkaç haber bültenine üyeliğim var, ama Turkey recap Türkçe'yi yakından takip ediyorum. Farklı bir bakış açısı sunuyor, gözden kaçırdığım haberleri görebiliyorum. Özellikle haber dili ve başlıklarını çok beğeniyorum."
– Gülbahar Altaş, Independent Türkçe

"Uluslararası haber takibinde olan bir gazeteci olarak, Türkiye hakkındaki haberleri oldukça kolay ve espirili şekilde aktaran bir haber bülteni benim için çok önemli. Turkey recap Türkçe, bunu sağlıyor."
– Maan Alkhoder, Al Jazeera


Destek Olun


Hakkımızda

Turkey Recap, hızlı gelişen Türkiye haber döngüsünü anlamlandırmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuş, bağımsız ve okuyucu destekli bir haber platformudur. 

Kaosun içinde kaybolmadan haberleri takip etmeye imkanı sağlayan haftalık bültenimizi ilk kez 2019’da hazırladık. O zamandan beri, İngilizce-Türkçe haberler ve analizlerle gündemi takip edilebilir hale getiriyoruz. 

Bültenlerimiz, İstanbul merkezli kâr amacı gütmeyen bir dernek olan Kolektif Medya Derneği tarafından hazırlanıyor. Kolektif Medya Derneği, Türkiye'deki medyayı ve gazetecileri desteklemek ve geliştirmek amacıyla editör ekibimiz tarafından kuruldu.

Gazeteciler Diego Cupolo ve Raziye Akkoç tarafından kurulan platformumuzun çekirdek kadrosunda gazeteciler Gonca Tokyol, Ingrid Woudwijk, Verda Uyar, Damla Uğantaş ve Emily Johnson yer alıyor.

Daha fazla bilgi, geri bildirim veya önerileriniz için bizimle iletişime geçin: info@turkeyrecap.com

Subscribe to Turkey recap Türkçe

Haftalık haber bülteni

People

Freelance journalist based in İstanbul covers Turkey
Freelance journalist based in Istanbul.